affiche-uefs-cup-2016

UEFS FUTSAL CUP 2016

 UEFS Cup Futsal

01-06.05.2016

Lloret-de-Mar – Catalogne

 

Groupe A

Groupe B

Groupe C

Groupe D

NIMES-RODILHAN

France

FC ST. GILLES

France

PENYA RECREATIVA Sant Feliu

Catalogne

RUSSLAND

Russie

TORPEDO-MAMI

Russie

BOMBARDACI VETRNI

République Tchèque

KSI FUTSAL CLUB

Norvège

FUTSAL DANTE

Catalogne

MORAVSKA TREBOVA

République Tchèque

RAPID LOS CALIMEROS

Belgique

VOLNA

Russie

AJA AULNAY

France

 

Date

Time

Matches time

Matches

Result

01.05.

10:00-14:00

10:00

NIMES-RODILHAN — MORAVSKA TREBOVA

 2-2 (8-7 tab)

11:30

ST. GILLES— RAPID LOS CALIMEROS

 4-0

15:00-19:00

15:00

OPENING CEREMONY

15:30

RUSSLAND — AJA AULNAY

 1-6

17:00

PENYA RECREATIVA — VOLNA

 3-4

02.05.

12:00-14:00

12:00

MORAVSKA TREBOVA — TORPEDO-MAMI

 1-11

12:00

RAPID LOS CALIMERO — BOMBARDACI VETRNI

 3-3 (3-2 ab)

15:00-16:30

15:00

KSI FUTSAL CLUB — PENYA RECREATIVA

1-4

15:00

AJA AULNAY — FUTSAL DANTE

 4-10

03.05.

10:00-14:00

10:00

TORPEDO-MAMI — NIMES-RODILHAN

 10-3

10:00

BOMBARDACI VETRNI — ST. GILLES

1-2

11:30

VOLNA — KSI FUTSAL CLUB

9-2

11:30

FUTSAL DANTE — RUSSLAND

 1-2

04.05.

12:00-14:00

12:00

¼ de final: TORPEDO-MAMI – RAPID LOS CALIMEROS       (I)

 8-2

12:00

¼ de final: NIMES-RODILHAN – FC SAINT-GILLES      (II)

  3-2

15:00-16:30

15:00

¼ de final: VOLNA– FUTSAL DANTE     (III)

 4-3

15:00

¼ de final: PENYA RECREATIVA – RUSSLAND     (IV)

 7-5

05.05.

10:00-14:00

10:00

9-12 places : AJA AULNAY – BOMBARDACI VETRNI

 1-14

10:00

9-12 places : KSI FUTSAL CLUB – MORAVSKA TREBOVA

 3-4

15:00-16:30

11:30

½ de final:  TORPEDO MAMI(I) – VOLNA (III)

3-6

11:30

½ de final: NIMES-RODILHAN (II) – PENYA RECREATIVA (IV)

 1-4

06.05.

11:30-13:30

11:30

Final : PENYA RECREATIVA – VOLNA

 2-6

CLOSING CEREMONY

 

 

Classement Final

1st
VOLNA (RUSSIA)
2nd
PEÑA RECREATIVA SANT FELIU (CATALONIA)
3rd
TORPEDO MAMI (RUSSIA)
3rd
NIMES RODILHAN (FRANCE)
5th
FUTSAL DANTE (CATALONIA)
6th
RUSSLAND (RUSSIA)
7th
SAINT GILLES (FRANCE)
8th
RAPID LOS CALIMEROS (BELGIUM)
9th
BOMBARDACI VETRNI (CZECH REP.)
10th
MORAVSKA TREBOVA (CZECH REP.)
11th
 KSI FUTSAL CLUB (NORWAY)
12th
AJA  AULNAY (FRANCE)


                                                                   Top Scorer Player :  Luis Maillo Pascual (Penya Recreativa)
                                                                   Best Goalkeeper : Dimitri Stepin (Volna)
                                                                   Best Defender : Frederic Adams (Nimes Rodilhan)
                                                                   Best Attacker : Ilya Kandratsenka (Torpedo Mami)                                                         
                                                                   Best Player  : Roman Shmonin (Volna)